BEST FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEST FORUM

Türkiye'nin Best Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Doğruluk İLE İLGİLİ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
sinem_38
::::::FORUM TUTKUNU:::::::
sinem_38

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 15/08/08 Mesaj Sayısı : 577 Yer : ||9-F Lakap :

MesajKonu: Doğruluk İLE İLGİLİ   Doğruluk İLE İLGİLİ Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 12:07 pm

Doğruluk

Zalim bir vali vardı. Bu vali bir gün adamlarını göndererek Hasan Basri Hazretleri'ni yakalatmak istedi. O da bir vakit ders verdiği Habib-i Acemi Hazretleri'nin kulübesine gelip saklandı. Valinin adamları geldi ve hışımla:

- Hasan Basri'yi (r.a.) gördün mü? diye sordular.

O gayet sakin:

- Evet, dedi.

- Nerede?

- İşte şu kulübemde...

Adamlar kulübeye daldı, fakat bir türlü Hasan Basri Hazretleri'ni bulamadılar. Dışarı çıkınca tehdit edip:

- Ya şeyh, niçin yalan söylüyorsun? dediler.

- Ben yalan söylemedim, dedi. Siz göremedinizse, benim suçum ne?

Tekrar girdi, aradı, fakat bulamadılar. Onlar gidince, Hasan Basri Hazretleri:

- Ey Habib! Biliyorum ki Rabb'im senin hürmetine beni onlara göstermedi. Fakat yerimi niçin söyledin, hocalık hakkı yok mudur? dedi.

Hazreti Habib mahcub bir şekilde:

- Ey Üstadım! Sizi bulamamaları benim hürmetime değil, doğru söylediğimizdendir. Çünkü bilirsiniz ki, Doğruların yardımcısı Allah'tır. Eğer yalan söyleseydim, sizi de beni de götürürlerdi, dedi.
Tevil yapmaya, bir zalimin elinden bir mazlumu kurtarmak için, yalan söylemeye ruhsatın olduğu yerler olsa bile, efdal olan, eğer Habib-i Acemi Hazretleri gibi bir teslimiyetiniz varsa, doğruyu söylemektir.
fearless
----ADMİNİSTRATÖR----
----ADMİNİSTRATÖR----
fearless

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 15/03/08 Mesaj Sayısı : 1423 Yer : K@YS€Rİ Lakap : ::...HıZlı...::

MesajKonu: Geri: Doğruluk İLE İLGİLİ   Doğruluk İLE İLGİLİ Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 9:21 am

teşekküer doğruluğu en iyi şelikde açıklıyor
sinem_38
sinem_38

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 15/08/08 Mesaj Sayısı : 577 Yer : ||9-F Lakap :

MesajKonu: Geri: Doğruluk İLE İLGİLİ   Doğruluk İLE İLGİLİ Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 10:19 pm

önemli diil vazifem:)

Doğruluk İLE İLGİLİ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası